  • SRS-4-1.185
SRS-4-1.185
advertisement
Manufacturer No:
SRS-4-1.185
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-SRS-4-1.185
Package:
Datasheet:
Description:
Standoffs & Spacers Screw Spacer 1.185in PVC Grey
Step5Bar-code shipping tag
SRS-4-1.185
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Material
    PVC
  • Series
    SRS
  • Feature
    Self Retaining
  • Type
    Round Spacer
  • Color
    Gray
  • Gender
    Female, Female
  • Thread Size
    M3
  • Screw Thread
    M3
  • Threaded/Unthreaded
    Unthreaded
  • Length
    30.099mm
  • Length - Overall
    1.185 30.10mm
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4
  • Diameter - Inside
    0.113 (2.87mm)
  • Between Board Height
    1.185 30.10mm