  • SRU1048-120Y
SRU1048-120Y
advertisement
Manufacturer No:
SRU1048-120Y
HK JDW NO:
103-SRU1048-120Y
Datasheet:
SRU1048-120Y
Description:
FIXED IND 12UH 4A 25 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRU1048-120Y
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2014
  • Series
    SRU1048
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Current Rating
    4A
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    25mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    26 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    26
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.3A
  • Case/Size Code
    3939
  • Rated Current-Max
    4A