  • SRU5011-220Y
SRU5011-220Y
advertisement
Manufacturer No:
SRU5011-220Y
HK JDW NO:
103-SRU5011-220Y
Datasheet:
SRU5011-220Y
Description:
Fixed Inductors 22uH 30% SMD 5011
Step5Bar-code shipping tag
SRU5011-220Y
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2005
  • Series
    SRU5011
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    380mOhm
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
  • Q @ Freq
    14 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Current - Saturation
    400mA
  • Q Factor
    14
  • Height
    1.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm