  • SSL2101T/DB/FBCB230V,598
SSL2101T/DB/FBCB230V,598
advertisement
Manufacturer No:
SSL2101T/DB/FBCB230V,598
Manufacturer:
NXP Semiconductors
HK JDW NO:
318-SSL2101T/DB/FBCB230V,598
Package:
Description:
SMPS IC FOR DIMMABLE LED LIGHTING Board
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSL2101T/DB/FBCB230V,598
  • Packaging
    Box
  • Published
    2009
  • Feature
    Dimmable, TRIAC Dimmable
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    207V~253VAC
  • Voltage - Output
    9V~23V
  • Utilized IC / Part
    SSL2101
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Current - Output / Channel
    400mA~800mA