  • SSN16B1001JSLF
SSN16B1001JSLF
advertisement
Manufacturer No:
SSN16B1001JSLF
Manufacturer:
BI Technologies
HK JDW NO:
6011-SSN16B1001JSLF
Package:
SOIC
Datasheet:
SSN16B1001JSLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSN16B1001JSLF
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    16
  • Series
    SSN-B
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    800mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Tube
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C