  • SSP-1157B153S12
SSP-1157B153S12
advertisement
Manufacturer No:
SSP-1157B153S12
HK JDW NO:
454-SSP-1157B153S12
Package:
Datasheet:
SSP-1157B153S12
Description:
LED 1157 REPLACEMENT 590NM YELLW
Step5Bar-code shipping tag
SSP-1157B153S12
  • Height
    44.958mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Panel
  • Number of Pins
    3
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    1.024Dia x 1.772 H 26.00mmx45.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Yellow (x 11)
  • Voltage - Rated
    12V
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    105mW
  • Number of Functions
    1
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Forward Current
    80mA