  • SSP-3157WB3S12
SSP-3157WB3S12
advertisement
Manufacturer No:
SSP-3157WB3S12
HK JDW NO:
454-SSP-3157WB3S12
Package:
Datasheet:
SSP-3157WB3S12
Description:
LED 3157 REPLACEMENT YLW WTR CLR
Step5Bar-code shipping tag
SSP-3157WB3S12
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    1.043Dia x 1.772 H 26.50mmx45.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    Yellow (x 12)
  • Applications
    Incandescent Replacements, Indicator Lights
  • Voltage - Rated
    12V
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Configuration
    12 (5mm D)
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Forward Current
    75mA
  • Forward Voltage
    12V