  • SSP-LB12NW024K05
SSP-LB12NW024K05
advertisement
Manufacturer No:
SSP-LB12NW024K05
HK JDW NO:
454-SSP-LB12NW024K05
Package:
120
Datasheet:
Description:
LUMEX SSP-LB12NW024K05 LED LIGHT BAR, NEUTRAL WHITE, 5W, 24VDC,
Step5Bar-code shipping tag
SSP-LB12NW024K05
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    120
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    SunBritera Strip
  • Size / Dimension
    304.00mm Lx19.45mm W
  • Part Status
    Active
  • Type
    LED Engine
  • Color
    White, Neutral
  • Power Rating
    5W
  • Configuration
    Linear Light Strip, Plug and Play
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • Viewing Angle
  • Lens Style
    Flat
  • CCT (K)
    3700K ~ 4300K
  • CRI (Color Rendering Index)
    80 (Typ)
  • Forward Voltage
    24V
  • Lens Type
    Flat
  • Illumination Color
    White
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    300lm Typ
  • Luminous Flux
    300 lm
  • Height
    13.25mm
  • Length
    304mm
  • Width
    19.45mm