  • SSP-LXC1287U24
SSP-LXC1287U24
advertisement
Manufacturer No:
SSP-LXC1287U24
HK JDW NO:
454-SSP-LXC1287U24
Package:
Datasheet:
SSP-LXC1287U24
Description:
LED T-5MM 32.5MM RND 24LED ULT B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSP-LXC1287U24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    1.28Dia x 0.42 H 32.50mmx10.70mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated
    24V
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Max Power Dissipation
    98mW
  • Number of Functions
    1
  • Configuration
    24 Round
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    21V
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED DISPLAY CLUSTER
  • Lens Style
    Circular
  • Luminous Intensity
    2 cd
  • Millicandela Rating
    2000mcd
  • Forward Current-Max
    0.03A
  • Number of LEDs
    24
  • Height
    10.668mm