  • SSR10VS-04745
SSR10VS-04745
advertisement
Manufacturer No:
SSR10VS-04745
HK JDW NO:
417-SSR10VS-04745
Description:
CMC 74.5MH 0.4A 2.5OHM WIDE IMPE
Step5Bar-code shipping tag
SSR10VS-04745
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
    SSR
  • Size / Dimension
    0.925Lx0.512W 23.50mmx13.00mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.5Ohm
  • Current Rating (Max)
    400mA
  • Inductance @ Frequency
    74.5mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.827 21.00mm