  • SSR21NV-M10475
SSR21NV-M10475
advertisement
Manufacturer No:
SSR21NV-M10475
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SSR21NV-M10475
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 47.5MH 1.0A 0.58OHM HIGH IMP
Step5Bar-code shipping tag
SSR21NV-M10475
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SSR
  • Size / Dimension
    0.866Lx0.630W 22.00mmx16.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Packing Method
    TRAY
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    UL
  • Filter Type
    SINGLE PHASE EMI FILTER
  • Rated Current
    1A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    580mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Inductance @ Frequency
    47.5mH @ 10kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Width
    16mm
  • Height (Max)
    1.063 27.00mm