  • SSRH24NVS-12500
SSRH24NVS-12500
advertisement
Manufacturer No:
SSRH24NVS-12500
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SSRH24NVS-12500
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 50MH 1.2A 0.43OHMWIDE IMPEDA
Step5Bar-code shipping tag
SSRH24NVS-12500
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    430mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.2A
  • Inductance @ Frequency
    50mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    1.220 31.00mm