  • SST26WF016BT-104I/CS
SST26WF016BT-104I/CS
advertisement
Manufacturer No:
SST26WF016BT-104I/CS
HK JDW NO:
536-SST26WF016BT-104I/CS
Package:
8-UFBGA, CSPBGA
Description:
SST26 SQI® Memory IC SST26 SQI® Series SST26WF016
Step5Bar-code shipping tag
SST26WF016BT-104I/CS
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    8-UFBGA, CSPBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e1
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    1.65V~1.95V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    SST26WF016
  • Interface
    SPI
  • Memory Size
    16Mb 2M x 8
  • Clock Frequency
    104MHz
    1.5ms
  • Programming Voltage
    1.8V