  • ST32ETG103BC
ST32ETG103BC
advertisement
Manufacturer No:
ST32ETG103BC
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-ST32ETG103BC
Package:
Datasheet:
ST32ETG103BC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST32ETG103BC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ST-32
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.185 x 0.142 Face x 0.138 H 4.70mmx3.60mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Termination Style
    J Lead
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    4.699mm