  • ST5-3/12-.5/12-.5
ST5-3/12-.5/12-.5
advertisement
Manufacturer No:
ST5-3/12-.5/12-.5
Manufacturer:
Inventus Power
HK JDW NO:
366-ST5-3/12-.5/12-.5
Quantity:
In Stock : 15217
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST5-3/12-.5/12-.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    ST5
  • Size / Dimension
    7.00Lx4.87W x 3.28 H 177.8mmx123.7mmx83.3mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote Sense
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Linear
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    3
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    3A 500mA 500mA
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Voltage - Output 2
    12V