  • STK11C68-5K45M
STK11C68-5K45M
advertisement
Manufacturer No:
STK11C68-5K45M
HK JDW NO:
217-STK11C68-5K45M
Package:
28-CDIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
STK11C68-5K45M
Description:
5V V 28 Pin Memory IC STK11C68 35.56mm mm
Step5Bar-code shipping tag
STK11C68-5K45M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Memory Size
    64Kb 8K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Supply Current-Max
    0.085mA
  • Memory Format
    NVSRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    8KX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Standby Current-Max
    0.002A
  • Memory Density
    65536 bit
  • Screening Level
    38535Q/M;38534H;883B
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • Length
    35.56mm
  • Height Seated (Max)
    4.11mm
  • Width
    7.62mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    28-CDIP (0.300, 7.62mm)
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA