  • STK12C68-PF55
STK12C68-PF55
advertisement
Manufacturer No:
STK12C68-PF55
HK JDW NO:
699-STK12C68-PF55
Package:
28-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
STK12C68-PF55
Description:
28 Pin Memory IC 34.67mm mm
Step5Bar-code shipping tag
STK12C68-PF55
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    28-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    28
  • Technology
    NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    28
  • JESD-30 Code
    R-PDIP-T28
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Write Cycle Time - Word, Page
    55ns
  • Memory Density
    65536 bit
  • Access Time (Max)
    55 ns
  • Length
    34.67mm
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Width
    7.62mm