  • STK12C68-SF45TR
STK12C68-SF45TR
advertisement
Manufacturer No:
STK12C68-SF45TR
HK JDW NO:
217-STK12C68-SF45TR
Package:
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Datasheet:
STK12C68-SF45TR
Description:
5V V Surface Mount 28 Pin Memory IC STK12C68 64 kb kb 18.3895mm mm 65mA mA 8b b
Quantity:
In Stock : 7036
Step5Bar-code shipping tag
STK12C68-SF45TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    28
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    SRAMs
  • Technology
    NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Base Part Number
    STK12C68
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    64Kb 8K x 8
  • Nominal Supply Current
    65mA
    Parallel
  • Data Bus Width
    8b
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Density
    64 kb
  • Standby Current-Max
    0.0015A
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • Word Size
    8b
  • Length
    18.3895mm
  • Height Seated (Max)
    2.794mm