  • STK22C48-NF45I
STK22C48-NF45I
advertisement
Manufacturer No:
STK22C48-NF45I
HK JDW NO:
217-STK22C48-NF45I
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
STK22C48-NF45I
Description:
5V V Surface Mount 28 Pin Memory IC STK22C48 16 kb kb 17.905mm mm 65mA mA 8b b
Step5Bar-code shipping tag
STK22C48-NF45I
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Base Part Number
    STK22C48
  • Pin Count
    28
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    16Kb 2K x 8
  • Nominal Supply Current
    65mA
    8b
  • Organization
    2KX8
  • Density
    16 kb
  • Standby Current-Max
    0.0015A
  • Length
    17.905mm
  • Height Seated (Max)
    2.67mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V