  • STK22C48-SF45
STK22C48-SF45
advertisement
Manufacturer No:
STK22C48-SF45
HK JDW NO:
217-STK22C48-SF45
Package:
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Datasheet:
STK22C48-SF45
Description:
5V V Surface Mount 28 Pin Memory IC STK22C48 16 kb kb 18.3895mm mm 65mA mA 8b b
Step5Bar-code shipping tag
STK22C48-SF45
  • Package / Case
    28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    2005
  • Number of Terminations
    28
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    STK22C48
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    16Kb 2K x 8
  • Nominal Supply Current
    65mA
    8b
  • Organization
    2KX8
  • Density
    16 kb
  • Standby Current-Max
    0.0015A
  • Length
    18.3895mm
  • Height Seated (Max)
    2.794mm