  • STM32L151RBH6TTR
STM32L151RBH6TTR
advertisement
Manufacturer No:
STM32L151RBH6TTR
HK JDW NO:
761-STM32L151RBH6TTR
Package:
64-TFBGA
Datasheet:
STM32L151RBH6TTR
Description:
128KB 128K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller STM32L1 Series STM32L151 3V 64-TFBGA
Quantity:
In Stock : 8267
Step5Bar-code shipping tag
STM32L151RBH6TTR
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    STM32L151
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.8V
  • Number of I/O
    51
  • Speed
    32MHz
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V
  • Clock Frequency
    24MHz
  • Program Memory Size
    128KB 128K x 8
  • Data Converter
    A/D 20x12b; D/A 2x12b
    YES
  • PWM Channels
  • EEPROM Size
    4K x 8
  • Length
    5mm
  • Width
    5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    64-TFBGA
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA