  • STMGFS152405-JN3
STMGFS152405-JN3
advertisement
Manufacturer No:
STMGFS152405-JN3
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-STMGFS152405-JN3
Package:
Datasheet:
STMGFS152405-JN3
Description:
Isolated DC/DC Converters Valued added PS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
STMGFS152405-JN3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    110.000005g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    STMGFS (15W)
  • Size / Dimension
    3.66Lx2.05W x 1.06 H 93.0mmx52.1mmx26.9mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    3A
  • Height
    27mm
  • Length
    93mm
  • Width
    52mm