  • SUS1R50515C
SUS1R50515C
advertisement
Manufacturer No:
SUS1R50515C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SUS1R50515C
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
SUS1R50515C
Description:
Power Supply;DC-DC;15V@0.1A;4.5-9V In;Open Frame;Thru Hole;Switching;ZU Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SUS1R50515C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-DIP Module
  • Weight
    2.000002g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • Series
    SUS (1.5W)
  • Size / Dimension
    0.84Lx0.48W x 0.26 H 21.4mmx12.2mmx6.5mm
  • Feature
    OCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    1.5W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    100mA
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Output Current
    100mA
  • Output Power
    1.5W
  • Current - Output 1
    100mA
  • Nominal Input Voltage
    5V
  • Height
    6.604mm