  • SUTS6123R3
SUTS6123R3
advertisement
Manufacturer No:
SUTS6123R3
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SUTS6123R3
Package:
7-SIP Module
Datasheet:
SUTS6123R3
Description:
Isolated DC/DC Converters 6W 3.3V 1.35A Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SUTS6123R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-SIP Module
  • Weight
    11.000012g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    SUTS (6W)
  • Size / Dimension
    1.48Lx0.36W x 1.04 H 37.6mmx9.2mmx26.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    7
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    4.5W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-T7
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    6W
  • Current - Output 1
    1.35A
  • Height
    26.416mm
  • Length
    37.6mm