  • SW19STM312
SW19STM312
advertisement
Manufacturer No:
SW19STM312
HK JDW NO:
191-SW19STM312
Package:
Datasheet:
SW19STM312
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SW19STM312
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SW19ST
  • Feature
    Power Symbol
  • Part Status
    Active
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Current Rating (Amps)
    5A AC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Actuator Type
    Round, Button, Flush
  • Circuit
    DPST-NO/NC
  • Switch Function
    On-Mom, Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 19.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Silver
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VAC