  • SW201MA0012F01
SW201MA0012F01
advertisement
Manufacturer No:
SW201MA0012F01
HK JDW NO:
732-SW201MA0012F01
Package:
Datasheet:
SW201MA0012F01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V/12V 32W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SW201MA0012F01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.816lb 370.13g
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Published
    2003
  • Series
    SW201 (25W)
  • Size / Dimension
    5.08Lx3.05W x 1.59 H 129.0mmx77.5mmx40.5mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    Black
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    32W
  • Max Power Dissipation
    32W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    72%
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    4A 1A
  • Voltage - Input
    100V~250VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V 12V
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Current - Output 1
    4A
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • Current - Output 2
    1A
  • Height
    40.386mm
  • Length
    129.032mm
  • Width
    77.47mm