  • SWF100P-24-R
SWF100P-24-R
advertisement
Manufacturer No:
SWF100P-24-R
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-SWF100P-24-R
Package:
Datasheet:
Description:
SWF100P-24-R datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 12097
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWF100P-24-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    SWF100P (100W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    6.10Lx2.44W x 1.30 H 155.0mmx62.0mmx33.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    4.2A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    33.02mm