  • SWF150P-36-LC-R
SWF150P-36-LC-R
advertisement
Manufacturer No:
SWF150P-36-LC-R
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-SWF150P-36-LC-R
Quantity:
In Stock : 13643
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWF150P-36-LC-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    SWF150P (150W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    7.40Lx3.35W x 1.85 H 188.0mmx85.0mmx47.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    4.2A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    46.99mm