  • SWF150P-48
SWF150P-48
advertisement
Manufacturer No:
SWF150P-48
HK JDW NO:
681-SWF150P-48
Package:
Datasheet:
Description:
SWF150P-48 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 16657
Step5Bar-code shipping tag
SWF150P-48
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    SWF150P (150W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    6.30Lx2.95W x 1.46 H 160.0mmx75.0mmx37.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    X-XXMA-X
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    3.2A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    37.084mm