  • SWM6-12-EV-I38
SWM6-12-EV-I38
advertisement
Manufacturer No:
SWM6-12-EV-I38
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SWM6-12-EV-I38
Package:
Datasheet:
SWM6-12-EV-I38
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Step5Bar-code shipping tag
SWM6-12-EV-I38
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWM6-E-USB (6W)
  • Power (Watts)
    6W
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Connector
    USB A Receptacle
  • No Load Power Consumption
    75mW Max