  • SWS-0.36-375
SWS-0.36-375
advertisement
Manufacturer No:
SWS-0.36-375
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SWS-0.36-375
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SWS-0.36-375
Step5Bar-code shipping tag
SWS-0.36-375
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SW
  • Size / Dimension
    0.504Lx0.504W 12.80mmx12.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    360mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    360mA
  • Inductance
    375μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.25mm
  • Length
    12.8016mm
  • Width
    12.8016mm