  • SWS-0.46-78
SWS-0.46-78
advertisement
Manufacturer No:
SWS-0.46-78
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SWS-0.46-78
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SWS-0.46-78
Step5Bar-code shipping tag
SWS-0.46-78
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    SW
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    460mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    460mA
  • Inductance
    78μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.266 6.75mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    10.0076mm