  • SWT-2.24-37
SWT-2.24-37
advertisement
Manufacturer No:
SWT-2.24-37
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SWT-2.24-37
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
SWT-2.24-37
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWT-2.24-37
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Horizontal (Open)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SW
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.591W 15.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    2.24A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2.24A
  • Inductance
    37μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    8.7884mm
  • Height Seated (Max)
    0.346 8.80mm
  • Length
    15.0114mm
  • Width
    15.0114mm