  • SZ1SMC22AT3G
SZ1SMC22AT3G
advertisement
Manufacturer No:
SZ1SMC22AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SZ1SMC22AT3G
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SZ1SMC22AT3G
Description:
Quantity:
In Stock : 2268
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SZ1SMC22AT3G
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Published
    2005
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Dissipation-Max
    0.75W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    42.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    22V