  • T1008-1R5G
T1008-1R5G
advertisement
Manufacturer No:
T1008-1R5G
HK JDW NO:
773-T1008-1R5G
Datasheet:
T1008-1R5G
Description:
T1008-1R5G datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
T1008-1R5G
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.098W 2.70mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating
    330mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.3Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    200MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Height Seated (Max)
    0.089 2.25mm