  • T1008-68NG
T1008-68NG
advertisement
Manufacturer No:
T1008-68NG
HK JDW NO:
773-T1008-68NG
Datasheet:
T1008-68NG
Description:
T1008-68NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
T1008-68NG
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.098W 2.70mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 350MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Height Seated (Max)
    0.089 2.25mm