  • T110A225K006ATTR
T110A225K006ATTR
advertisement
Manufacturer No:
T110A225K006ATTR
HK JDW NO:
417-T110A225K006ATTR
Description:
2.2μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 14Ohm Tape & Reel Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110A225K006ATTR
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14Ohm
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    300nA
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    6.35mm