  • T110A225K020AT7200
T110A225K020AT7200
advertisement
Manufacturer No:
T110A225K020AT7200
HK JDW NO:
417-T110A225K020AT7200
Description:
2.2μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 7Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110A225K020AT7200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    400nA
  • Diameter
    3.43mm
  • Height
    510μm
  • Length
    6.35mm