  • T110B685M020AT
T110B685M020AT
advertisement
Manufacturer No:
T110B685M020AT
HK JDW NO:
417-T110B685M020AT
Description:
6.8μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.6Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.001mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110B685M020AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.6Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    20V