  • T110C107M010AT
T110C107M010AT
advertisement
Manufacturer No:
T110C107M010AT
HK JDW NO:
417-T110C107M010AT
Description:
100μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination Polar Tantalum Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110C107M010AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    Tray
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5μA
  • Diameter
    7.09mm
  • Length
    17.42mm