  • T110C156J035AS
T110C156J035AS
advertisement
Manufacturer No:
T110C156J035AS
HK JDW NO:
417-T110C156J035AS
Description:
15μF ±5% 1.6Ohm @ 100kHz 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 3μA Tray Axial
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
T110C156J035AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    T110
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm @ 100kHz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Leakage Current
    3μA
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Diameter
    7.09mm
  • Length
    17.42mm