  • T110C187M006AT
T110C187M006AT
advertisement
Manufacturer No:
T110C187M006AT
HK JDW NO:
417-T110C187M006AT
Description:
180μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination Polar Tantalum 0.0055mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110C187M006AT
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Packing Method
    Tray
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.0055mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm