  • T1210-47NG
T1210-47NG
advertisement
Manufacturer No:
T1210-47NG
HK JDW NO:
773-T1210-47NG
Datasheet:
T1210-47NG
Description:
T1210-47NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
T1210-47NG
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    T1210
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 300MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm