  • T140A106K010AS
T140A106K010AS
advertisement
Manufacturer No:
T140A106K010AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T140A106K010AS
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm Metal
Step5Bar-code shipping tag
T140A106K010AS
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm