  • T140C276M050ASTR
T140C276M050ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T140C276M050ASTR
HK JDW NO:
417-T140C276M050ASTR
Description:
27μF 20% 85°C-Max 0°C-Min 1Ohm Metal
Step5Bar-code shipping tag
T140C276M050ASTR
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    27μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    8μA
  • Diameter
    7.34mm
  • Height
    640μm
  • Length
    16.51mm