  • T140D567K010AS7200
T140D567K010AS7200
advertisement
Manufacturer No:
T140D567K010AS7200
HK JDW NO:
417-T140D567K010AS7200
Description:
560μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 2-Termination POLARIZED
Step5Bar-code shipping tag
T140D567K010AS7200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Dissipation Factor
    10 %
  • ESR
    500 mΩ
  • Current - Leakage
    20μA
  • Height
    640μm
  • Length
    19.05mm