  • T1812-181J
T1812-181J
advertisement
Manufacturer No:
T1812-181J
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-T1812-181J
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
T1812-181J
Description:
T1812-181J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T1812-181J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.195Lx0.150W 4.95mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Height Seated (Max)
    0.143 3.63mm