  • T1812-680J
T1812-680J
advertisement
Manufacturer No:
T1812-680J
HK JDW NO:
773-T1812-680J
Datasheet:
T1812-680J
Description:
T1812-680J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
T1812-680J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T1812
  • Size / Dimension
    0.195Lx0.150W 4.95mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating
    180mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.143 3.63mm