  • T192A805M030AS
T192A805M030AS
advertisement
Manufacturer No:
T192A805M030AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T192A805M030AS
Package:
Datasheet:
Description:
8μF 20% 125°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
T192A805M030AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    8μF
  • Dielectric
    Tantalum
  • Length
    11.51mm