  • T197A156M030AS
T197A156M030AS
advertisement
Manufacturer No:
T197A156M030AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T197A156M030AS
Package:
Axial
Datasheet:
T197A156M030AS
Description:
15μF ±20% 4.42Ohm 1μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
T197A156M030AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T197
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.219Diax0.453L 5.56mmx11.51mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.42Ohm
  • Leakage Current
    1μA
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    5.56mm